google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı 555 okuma
yorum sayısı yorum yok

Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat

Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat

Oy amman amman burası Adıyaman Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat konu başlıklı makalemize Adıyaman için yazılmış bir şarkı sözü ile giriş yaptık Adıyaman denince ilk aklıma gelen bu türkü aklıma geliyor gerçekten beğenerek dinlediğim çok güzel bir türkü.

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilidir ve sadece bir kez ziyaret etmek nasip oldu fazla bir bilgim olduğunu iddia edemem ilimize ziyaret etme nedenim orada görev yapan bir arkadaştı ve Ziyaretim Adıyaman,ın dağlık bir köyü idi zorlukla tırmandığım dağın yukarılarında yer alan bu köyde hayretler içerisinde seyrettiğimle üzerinde meyveleri bulunan adam boyu kaktüsler olmuştu.

Ve araçtan gördüğüm kadarı ile gerçekten Adıyaman ilimiz doğası ile ve tarihi yerleri ile gezilip görülmeye değer muhteşem bir yer Besni,Çelikhan,Gerger,sincik,tut,kahta,Gölbaşı,Samsat ilçelerinin yer aldığı Adıyaman ilimiz İnsanlık aleminin Toplayıcılık ve Avcılık Dönemi adını verdiğimiz kültür evresinin de izlerini taşıyan, büyük medeniyetlere beşiklik etmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında kalan havzadaki Adıyaman, Gazi Antep, Şanlı Urfa, Siirt, Şırnak, Batman ve Mardin illerini içine almaktadır. Güney Anadolu Bölgesi mutfak kültürü özellikleri taşıyan Adıyaman mutfağında yemeklerin yanında değişik salatalar da yenir. Adıyaman yemeklerinin kendine özgü damak tadı vardır. Lezzete önem veren Adıyaman halkı misafir Perver,likleri ile,de bilinirler.

Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat bizsohbet.com sitelerimiz sırası ile Türkiye,nin tüm illerine ait konulara tanıtımlara yer vererek hepimizin tüm illerimiz hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacağız belkide çoğumuz Türkiye’nin bir çok yerini gezmiştir çoğumuz ise bulunduğumuz şehirden başka yeri bilmiyoruz kısıtlı yaşam şartları maddi bakımdan insanlar gezme lüksüne sahip olamıyorlar.

Bu nedenle Türkiye coğrafyasını kitaplardan televizyon programlarından öğreniyoruz ve illerimizin resimli tanıtımlarının İnternet ortamlarında yer alması  muhteşem tarihi güzelliklerini,de görmemizi sağlıyor İnternet,in en çok bu hizmetlerini seviyorum birde sohbet chat sitelerinin sunmuş olduğu hizmetleri bu sayede sohbet odalarına katılan çeşitli şehirlerde ikamet eden arkadaşları tanıyoruz ve yaşadıkları şehirlerden bilgiler alıyoruz temennimiz bizsohbet.com sitelerimizde değerli Adıyaman halkı ile,de tanışarak bu ilimiz hakkında bilgi sahibi olmak bu hedefimize ulaşmak için Tüm Adıyaman halkını sitelerimize davet ediyoruz.

Adıyaman Sohbet Adıyaman Chat

 

 

önceki sohbet yazısı
Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?