google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı 664 okuma
yorum sayısı yorum yok

islami sohbet Dini Sohbet

İSLAMİ SOHBET
İnternet mefhumu hayatımıza girdiği günden beri hayatımızda var olan chat sitelerinde çeşitli kategorilerde çeşitli odalar mevcuttur. Herkesin istek ve düşüncesine hitap eden bu kategorilerden birisi de islami Sohbet`dir
Nedir İslami Sohbet? Önccelikle bunu anlatalım dilerseniz. Müslüman bir ülkede,çoğunluğu müslüman insanların yaşadığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Buna bağlı olarak da inanç tarzımızı yansıtan İslami sohbet kanallarına ihtiyaç duyulmuş ve böylelikle bu isim altında odalar ve kanallar açılmıştır.
İslami sohbet kanallarında yüce dinimizle ilgili bilgilendirici, gerek tasavvufi ve gerek felsefi açıdan konular çerçeve ve doğrultusunda muhabbetler edilir. Öğretici olmasının yanısıra eleştirel yorumlarla da farklı boyutlara ulaşan bu muhabbetler olaylara değişik ve sıradışı pencerelerden bakma imkanını sağlar. Böylece insanın ufku ve bilgi dağarcığı genişler. Reel hayatında dahi faydalanabileceği konuları öğrenir, etrafındaki insanlara faydalı olur. Bu, başarılı bir sosyal kimliğin kazanılmasında önemli bir adımdır.
İnsanların İslami sohbet sitelerini tercih etme nedenlerine değinecek olursak:

  1. Dini yaşantısı konusunda hassas kişiler kendileri ile aynı fikirde kişilerle tanışıp sohbet etme ihtitacı duyarlar. Bu ihtiyaç doğrultusunda arayış halinde olduklarından tercih ederler.
  2. Dindar yaşam tarzı olan kişiler de zaman zaman sanal ortamda muhabbet etme gereği ve ihtiyacı duyarak İslami sohbet kanallarına gelir, muhabbet ederler.
  3. Günlük yaşamında birtakım mutsuzlukları olan veya iç dünyalarında yaşattıkları dürtü ve duygularla hareket ederek arayış içerisine girerler. Bu doğrultuda kafa dengi kişi ya da kişilerle muhabbet ederek fikir alışverişinde bulunurlar.
  4. Bazı kullanıcılar evlenecek bir kişi aramak, tanışmak ve gerçek hayata taşıyacakları bir ilişki yaşamak için de gelerek arayışlarını yaparlar. Son yıllarda oldukça yaygınlaşan internet üzerinden tanışılarak yapılan evliliklerde de güzel ve mutlu yuvalar da kurulduğu görülmektedir.
  5. Bazen de insanlar İslami oyun ve yarışma tarzı kanallarda oyun oynamak sureti ile bilgi sahibi olarak bu bilgilerle değişik ve nitelikli konulara vakıf olma fırsatını yakalamış olurlar.
    Her inanca ve fikre saygının duyulduğu sitemizde seviyeli, kaliteli, kavgadan ve kaostan uzak oluşturmuş olduğumuz sitemizde siz değerli dost ve arkadaşlarımızı ağırlamak bizlere onur ve gurur vermektedir.
    Huzurun ve mutluluğun birarada yaşandığı ortamımızda en güzel sohbetlerle sizler için çalışıyoruz. Haydi gelin bu güzellikleri hep beraber yaşayalım.
önceki sohbet yazısı
Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?